Aprílový turnaj 2010

Na tento závod od nás vyrazilo 16 závodníků. Protože mnoho z nich byli nováčci a navíc z kategorie trpaslíků (2003-2004), pomoc rodičů, ať už s odvozem a pak i morální podporou byla velmi vítaná.

A jak jsme bojovali?

Klárka Rybínová nastoupila na svém prvním turnaji ve smíšené kategorii a utkala se tedy rovnou s klukem. A nutno přiznat, že mu nic nedala zadarmo. Zápas skončil téměř vyrovnaným skóre 3:4 a Klárčin soupeř nakonec postoupil do finále, kde zvítězil. Klárka si odvezla zaslouženou bronzovou medaili.

Další smíšená kategorie čekala na Kačku Pšeničkovou a Terezku Králíčkovou. Nejprve nastoupila k zápasu Terezka, ale rozdíl v této váhové kategorii byl příliš velký. Terezka nakonec odjela domů s bronzovou medailí a držíme ji palce pro příští lehčí los. Stejného soupeře pak čekala Kačka. Ta se projevila jako bojovnice a přesto, že zápas byl velmi těžký, Kačka to nevzdala a vydržela až do konce. Vybojovala cenné stříbro a náš obdiv.

Jára Stoklásek nejprve naprosto zdrtil prvního soupeře skórem 19:1 a ve finále pak vybojoval stříbrnou medaili. Pavel Marek se utkal ve finále a ve vyrovnaném zápase nakonec podlehl soupeři a také si odvážel stříbro. Oba kluci si vyzkoušeli i trénované kopy z otoček.

Rychlé otočky, úhyby, promyšlené kopy a bojovnost, to byla cesta ke dvěma zlatým v podání bratrů Krejčích. Přestože žádný ze soupeřů, se kterými se kluci potkali, nebyl snadný, na Vojtu s Martinem to prostě zase nestačilo. Předvedli snad ještě více, než jsme od nich zvyklí a než co jsme čekali a na nejvyšším stupni vítězů se mohli zaslouženě usmívat.

Michal Bis nastoupil do svého zápasu poprvé s chrániči na zuby a zpočátku mu to trochu komplikovalo soustředění a tak na soupeře ztrácel. Ve třetím kole se ale do toho pustil, dotahoval, ale na vítězství to už nestačilo, takže si odvezl bronz a cennou zkušenost.

Jakub Kotrč si na svém prvním turnaji vedl velmi dobře a odvážel si bronzovou medaili.

Ostřílený borec je již Terezka Fabiánová. Jak jsme u ní zvyklí, nezdolala ji psychicky ani těžká soupeřka a některé bolestivé zákroky a po náročných bojích získala stříbrnou medaili.

Ve finále se potkaly dvě oddílové kamarádky – Barča Špačková a Anetka Stohwasserová. Za mohutné podpory obou tatínků do toho šly naplno. Nejprve jasně vedla zkušenější Barča, ale Anetka se brzo rozkoukala a zápas nabíral obrátky a napětí. Anetka dotáhla ve třetím kole výsledek na 9:10 a odnášela si stříbrnou medaili, Barča získala své první zlato. Ale určitě si holky dají brzy odvetu.

Tadeáš Stohwasser ve finále porazil soupeřku a ze svého prvního turnaje odjížděl se zlatem.

Velmi dobrý výkon předvedl Petr Pavlíček, který hladce prošel do finále, kde také zvítězil. Bez medaile, ale se ctí odjížděla také Terezka Pavlíčková.

V kategorii kadeti si své první závody vyzkoušela Jana Pavlová a získala stříbro.

Všem závodníkům gratulujeme a rodičům děkujeme za pomoc a podporu.

Comments are closed.