Czech Open 2008

Taekwondisté z TJ Sokol se v sobotu 21.6.2008 zúčastnili mezinárodního mistrovství České republiky Czech open 2008 konaného v Praze. Turnaje se krom domácích týmů zúčastnili závodníci z Polska, Slovenska, Ukrajiny, Chorvatska, Rumunska a Německa. Je to poslední velký domácí mezinárodní turnaj před letní pauzou, a tak mnohé národní a především domácí týmy mu kladou význam ve svých přípravách.

Po úspěšné páteční registraci, kdy všichni Hradečtí Sokoli prošli vážením, se v dopoledních sobotních hodinách začalo zápasit. Jako první do bojů nastoupili Šárka Moravcová a Karel Nosek. Zatímco Šárka prošla až do semifinále a získala bronzovou medaili velký favorit, Univerzitní Mistr republiky a obhájce titulu Karel Nosek vypadl v náhlé smrti po dramatickém zápase s Polským soupeřem a titul neobhájil. Stejně dopadla i další favoritka Zuzana Rodovská. Tyto neúspěchy byly pro tým velkým zklamáním.

Kvalita Hradeckého týmu se však prokázala záhy kdy do bojů nastoupili další borci – Josef Petruška, Tomáš Hrdina, Zdeněk Fikr, Jakub Říha, Žaneta Rodovská a Lenka Moravcová. Ti se úspěšně probojovávali do finálových zápasů, kde dokázali porazit své soupeře a stát se tak mezinárodními mistry České republiky pro rok 2008. Pouze ve váhové kategorii se ve finále střetli dva oddíloví kolegové Říha s Hrdinou v duchu lepší vítězí. Po velmi kvalitním zápase odešel z tatami jako vítěz Říha, což bylo velkým překvapením – všichni sázeli na naději českého taekwonda Tomáše Hrdinu, který nakonec získal „jen” stříbrnou medaili.

Nováček týmu Ondřej Skrbek vypadl ve vyřazovacích bojích s německým protivníkem, ale s výkonem, za který se hradecký borec nemusí vůbec stydět.

Po skončení finálových bojů, přišlo na řadu vyhlašování týmů. Zde se hradecký tým
umístil celkově na 3. Místě a na druhém místě mezi českými týmy. Na prvním místě skončil spřáteleným klub z Humpolce, kterému touto cestou ještě jednou gratulujeme. Na závěr, hradecké taekwondo má stále své místo mezi českou špičkou.

Zde si můžete prohlédnout výsledky z otevřeného mistrovství republiky v Taekwondo-WTF, které proběhlo 21.6.2008 v Praze

Comments are closed.