25. Polish Open & 21. Warsaw Cup (G1)

O uplynulém víkendu 15 – 16. 9. 2018 se konal v polské Varšavě již 25. ročník turnaje Polish Open a 21. ročník Warsaw Cup. Turnaj je klasifikován jako nejvyšší kategorie a z tohoto důvodu zde mohou startovat pouze pásky od druhého kupu (červený pásek) a výš. Nominací na tento turnaj pod záštitou klubu SCM Bohemia prošli závodníci Tadeáš Stohwasser, Adam Jochman, David Klouček, Jan Hypský a Patrik Fibiger. Ten bohužel z důvodu zranění nakonec nestartoval. Oddíl vyrazil v pátek ráno do 550 km vzdálené Varšavy, kde proběhlo vážení na sobotní turnaj. Řidičem a dozorem byli zvoleni Michal Klouček a Karel Nosek :). Sobotní boje začaly se zpožděním, kdy organizátor podcenil účast, která čítala 1600 závodníků z několika desítek zemí. Zápasilo se na 10-ti tatami až do pozdních nočních hodin. Poslední zápas byl ukončen ve 23:30hod. Funkce hlavního kouče dětí se zhostili Jirka Fučík a Věra Komrsová. Jako první nastoupil Tadeáš, který svého prvního soupeře přemohl a nadělil mu technické KO. Do druhého zápasu nastoupil proti zkušenějšímu a staršímu bojovníkovi, který bohužel Tadeáše vyřadil z boje o medaili. V sobotu nastoupil ještě Adam, který však na svého soupeře nestačil a podlehl mu vysokým skóre. Byl tak vyřazen v samém začátku.

V druhém víkendovém dni nastoupil k zápasu Jan Hypský. Jeho soupeř ukázal kvalitu od prvopočátku a Honzovi se nepodařilo tento stav změnit. Jako poslední nastoupil David, kterému se v prvním zápase dařilo a  vyřadil svého finského protivníka z dalších bojů. K dalšímu zápasu nastoupil proti soupeři z Kazachstánu (vítěz kategorie). Protivník si zjednal respekt hned v prvním kole, kdy Davidovi nadělil 3 hlavy a výsledek se zdál být jasný. Ukázalo se ale, že David nenechá svému protivníkovi nic zadarmo a zkoušel výsledek zvrátit na svou stranu. Následně soupeř obdržel hlavu z otočky (5 bodů) a výsledek se vylepšil. Čas byl ale neúprosný a tak i on nakonec  podlehl. Historický okamžik nastal poté, co David získal bronzovou medaili. Je to obrovský úspěch na takto vysoce úrovňovém turnaji získat tuto trofej. Gratulujeme.

Děkuji všem závodníkům za jejich odvahu nastoupit v takto vysoce hodnoceném turnaji, trenérům za jejich přípravu, píli, trpělivost s kterou je připravují a rodičům za podporu svých dětí v tomto sportu.

Comments are closed.