Scorpions Cup Olomouc 2010

Dne 30.1.2010 se konal tradiční Scorpions Cup. Naše výprava byla tentokrát obohacena o pět nováčků a protože nás čekala cesta do Olomouce, rozhodli jsme se vyjet už v pátek navečer. V Olomouci jsme absolvovali vážení a pak se spokojeně ubytovali. Počet ubytovaných “malinko” překračoval ubytovací kapacitu, ale v rámci stmelování kolektivu to nevadilo a tak jsme strávili příjemný večer všichni pohromadě. Jak naši nováčci, tak ostřílené děti, rodiče, trenéři i junioři a senioři. Uspat malé závodníky nebyla legrace, ale nakonec se podařilo. Ráno na dětech téměř nebyla znát nervozita, po snídani se ještě pustili do hraní karet a pak už jsme se přesouvali do haly.

Začátek turnaje se opozdil a tak jsme měli všichni dostatek času na protažení a rozcvičení pod vedením Pepina (Josef Petruška). Až kolem jedenácté přišla řada na naše borce. Nováčci Kateřina Pšeničková a Barbora Špačková (2003) se setkali ve finále a obě předvedly odhodlaný souboj a zaslouženě si odnesly medaile.

Pak pokračoval v našem tažení Jaromír Stoklásek. Přestože se mu nepodařilo zvítězit, předvedl až překvapivě odvážný souboj a vysloužil si velký potlesk a bronz.

Další nastoupil Pavel Marek, také nováček, který v prvním zápase suverénně porazil prvního, ač většího soupeře a pokračoval dále. V dalším kole předvedl dokonce složitější techniky k překvapení rozhodčích i trenérů, kteří museli protestovat a žádat přidělení vyššího počtu bodů za techniku a odcházel se ctí s bronzovou medailí.

Jakub Štancl, již zkušenější borec, přes zranění odjížděl s bronzovou medailí.

Druhý zápas “v kariéře” pak čekal na Míšu Bise. Čekal na něj podstatně zkušenějši soupeř, ale Michal soupeři nedal nic zadarmo. A tak přesto, že to s medailí nevyšlo, Michal se rozhodně za svůj výstup nemusí stydět.

Pak už nás čekal jen poslední dětský zápas. Všichni šli fandit dalším nováčkovi, Lukáši Drábkovi. Nesmělý Lukáš všechny překvapil svým zápalem a v napínavém soboji porazil těžkého soupeře. V dalším zápase, který téměř následoval už trošku chyběly síly, Lukáš se setkal se zkušeným soupeřem, ale závod dobojoval se ctí a také odjížděl s bronzovou medailí.

Po tom, co jsme se ještě podívali na zápasy našich velkých (Pepina 1.místo, Šárky 1.místo, Lenky 2.místo, Kuby 2.místo a Ondry 3.místo) jsme se spokojeně vraceli z našeho medailového tažení domů.

Blahopřejeme všem závodníkům za výborné výkony, děkujeme rodičům za pomoc a asistenci u dětí a těšíme se na další akce.

Comments are closed.