Sokol Cup – CEFTA 2013

V sobotu 12.10 se ve sportovní hale Třebeš uskutečnil 13 ročník největšího dětského turnaje v České Republice – Sokol cup 2013. Souběžně s tímto turnajem pro děti proběhl i Turnaj Olympijských nadějí CEFTA pro kadety a juniory.

Do Hradce Králové se sjelo 34 oddílů z Polska, Slovenska, Maďarska a České Republiky. V dětských, kadetských a juniorských kategoriích startovalo celkem 370 závodníků. Vystoupení našeho sokolského týmu, který se díky systematické práci oddílu stále rozrůstá, bylo velmi úspěšné. Ti co vloni začínali, letos už vystupovali jako zkušení borci a bojovali o mety nejvyšší. Skvěle šli příkladem nováčkům, pro které byl tento turnaj první zkušeností, a to v mnoha případech hned s cizinci. Díky skvělé celoroční práci trenérů byli však všichni dobře připraveni a kromě individuálních pohárů a medailí nakonec získali trofej nejvyšší – pohár za celkové 1. místo v soutěži týmů!

Výsledky týmů – Sokol cup 2013

1. TJ Sokol Hradec Králové
2. Taeang Dojang
3. UKS Dragon
4. SK TKD Lacek
5. Panter Humpolec

Výsledky našich dětí:

1.místo: Maron Brandt, Pluhař Jan, Pluhař Pepa, Stohwasserová Aneta, Klouček David, Krejčí Martin
2.místo: Marek Říha, Pšeničková Kateřina, Baliar Marian, Burešová Eliška, Fibiger Patrik, Stoklásek Jaromír, Fabiánová Tereza, Michael Bis.
3. místo: Štefan Schneiberger, Veronika Medáčková.

Pořádání takovéto akce není zcela běžnou záležitostí, vždyť se na jednom místě sjelo dohromady na 750 lidí. Proto bychom jako oddíl chtěli poděkovat všem rodičům, kteří obětavě přiložili ruku k dílu a pomohli nám tento podnik uskutečnit. Najmout si organizační službu na den konání akce není problém, ale moci se spolehnout při přípravě a konání turnaje na fungující a spolehlivé lidi, to je vskutku skvělý pocit.

Ještě jednou díky!

Comments are closed.