Vánoční turnaj 2019

Sezónu roku 2019 zakončují „hradečtí taekwondisté“ Vánočním turnajem, který se konal v Pelhřimově ve dnech 7-8. 12. 2019. Jednalo se o jubilejní 25. ročník. Organizátor si připravil slavnostní přivítání a ke zpestření programu přidal i exhibici, kterou zajistil tým Moohwa pod vedením Ondry Havlíčka. Nově byl po celé dva zápasové dny k dispozici kompletní elektronický systém, pořízen Českým Taekwondo svazem. Díky tomuto tak zápasy probíhaly bez sebemenších problémů. V prvním dni se představily naše mladší děti s pásky LK2. Celkem bylo přihlášeno 170 závodníků. Hradec vyslal na tento den 18 závodníků a ti se opravdu překonali.  Netřeba vypisovat celý průběh ale kromě individuálních cen si odnesli poháry za celkové umístění.  Koučinkem dětí se zhostil Roman Ryzák, Tereza Fabiánová, Karel Nosek a Vašek Stohwasser. Kategorie byly opět obsazeny velice kvalitními soupeři ze zemí Ukrajiny, Běloruska, Rakouska, Chorvatska, Slovenska, Německa, Maďarska a ostatních zemí. Opět se ukázalo, že je naši trenéři svědomitě připravili a pro zasloužené zlato si dokráčeli Melicharová Monika, Vítová Theodora, Ryzák Lukáš, Vacková Anna, Jirout Zbyněk, Hrubá Michaela, Vnuková Anna, Gondeková Leona. Stříbro získala Ryzáková Šárka. Pro bronz si došli Prajsler Jakub, Fučík Štěpán, Pospíchal Antonín, Vacek Vojtěch, Novotný Filip, Hora Richard a Korel Jakub. Kvalifikací neprošli Povýšil Artur a Ištok Josef.

V neděli nastoupili kategorie Kadeti, Junioři, Senioři s pásky LK1. Také tento den byl obsazen velice kvalitními závodníky ze zahraničí.  V tomto zápasovém dni nastoupili hradečtí v počtu 6 závodníků. Na absenci dalších důležitých závodníků se podílela nemoc a zranění.  Zde již byla úspěšnost menší a tak si zlato odnesl pouze Jochman Adam. Stříbro zajistila Medáčková Veronika. Bronz získali Stoklásek Roman, Hypský Jan a Lyková Valerie. Kvalifikací neprošel Klouček David.

 Pro některé menší závodníky to byl úplně první turnaj v jejich začínající sportovní kariéře a hned ukázali své kvality. Díky trenérům, kteří připravují děti na každý zápas, se náš oddíl může pochlubit 2. místem v Národní Taekwondo lize mládeže. Úporná dřina se ukázala celoročním úspěchem. Závěrečné poděkování patří právě trenérům, závodníkům za jejich odvahu i Vám, rodičům, kteří své děti v tomto sportu velkou měrou podporujete. Další díky patří i našim sponzorům.

GRATULACE A DÍKY VŠEM!!!!!!

Comments are closed.