Vánoční turnaj v Pelhřimově 2017

O uplynulém víkendu 9. – 10. 12. 2017, se konal v pořadí již 23. ročník Vánočního turnaje v Pelhřimově. Naši závodníci vyrazili do sobotního boje v hojném počtu 20-ti závodníků. Náš cíl byl jednoznačný –  vyhrát. Pod vedením trenérů Šárky Rečkové, Vaška Stohwassera a Michala Kotlanda se v prvním zápasovém dni na tatami začali stavět naši závodníci hned od brzkého rána. Kategorie byly obsazeny velice kvalitními soupeři ze zemí Ukrajiny, Běloruska, Rakouska, Chorvatska, Slovenska, Německa, Maďarska a ostatních zemí. Sobotní obsazenost činila zhruba 300 závodníků v kategorii Trpaslíků, Dětí a Žáků s pásky LK2. Naši svěřenci se zhostili úkolu „vyhrát“ velice zodpovědně. Opět se ukázalo, že je trenéři svědomitě připravili. Výkony závodníků se promítli do celkového hodnocení a v jejich kategorii získali 1. místo. To je obrovský úspěch!!!  Zasloužené zlato si vykopali Korel Jakub, Melicharová Monika, Pulcová Darina a Stoklásek Roman. Stříbro získali Lyková Valerie, Špunda Andrej, Vlachová Karolína a Vlachová Kristýna. Pro bronz si došli Černý Jaroslav (jeho první zápas – velmi dobrý výkon), Jiřička Michael, Medáčková Veronika, Novotný Filip, Pulec Daniel a Vnuková Anna. Přes kvalifikaci neprošli Hrubá Michaela, Pospíchal Antonín, Prajsler Jakub, Ryzák Lukáš, Vacek Vojtěch a Vacková Anna.

V neděli nastoupili kategorie Kadeti, Junioři, Senioři a Veteráni s pásky LK1. Zde se očekávalo ještě více od našich ostřílených závodníků. U této kategorie se body započítávají do extraligy mládeže, kde jsme pro tento rok tímto turnajem dostali na zlatou příčku. Také tento den byl obsazen velice kvalitními závodníky ze zahraničí. Vyslali jsme do bojů 11 závodníků a začali jsme hned prvním zápasem. Konkurenci nedělního zápasení v počtu 200 závodníků zvládli na výbornou, protože si náš oddíl „vykopal“ 2. místo v této kategorii. Celkově si však oddíl TJ Sokol Hradec Králové vysloužil za oba dny 2. místo. Toto je vůbec nejlepší výsledek v historii hradeckého Taekwonda. Úkol, který si oddíl dal, byl splněn. Pro zlato si došel Klouček David a Jochman Adam. Stříbro si vybojovali Fibiger Patrik, Čáslavský Daniel, Pšeničková Kateřina a Stohwasser Tadeáš. Bronz získali Burešová Eliška, Čáslavská Veronika, Fabiánová Tereza, Hypský Jan a Stohwasserová Aneta.

Všem závodníkům poděkování za jejich výkony a odvahu, trenérům patří VELKÉ DÍKY za přípravu závodníků na tyto důležité turnaje. Tento výsledek hradecký oddíl ještě opravdu nezažil. Za tímto výsledkem stojí spoustu odvedené práce v podobě fyzické přípravě, dřiny a potu závodníků.  Poděkování patří Vám, rodičům, kteří své děti v tomto sportu nemalou měrou podporujete. Další díky patří i našim sponzorům.

GRATULACE A DÍKY JEŠTĚ JEDNOU VŠEM!!!!!!

Další fotky ZDE!

Comments are closed.