Czech Open 2012

Jako každý rok, vyvrcholení domácí sezóny patří otevřenému mistrovství České Republiky – Czech open, který se konal v sobotu 16.6 v Praze na Slávii. Našemu týmu se podařilo dosáhnout na skvělé 2. místo v bodování týmů mládeže, a to hlavně i přes zaplněnou marodku: kvůli zranění nezávodili reprezentanti Josef Petruška a Tomáš Hrdina, ale také Tereza Fabiánová, kvůli nemoci pak Kačka Pšeničková. O všech těchto sportovcích lze říci, že téměř s jistotou by dosáhli na finále. I tak oslabený tým hradeckého Sokola čítal 18 sportovců.

Druhou velmi smolnou záležitostí byl los a to hlavně u dospělých: Jakub Říha v semifinále potkal vítěze Austria open Jakuba Šťastného, Ondřej Skrbek v prvním kole reprezentanta Viktora Jankovského… a tak vše zbylo na dětech a ty nezklamaly.

Titul Mistr ČR 2012 a vítěz Czech open získali po skvělých výkonech David Štajer, Marek Říha (ve finále porazil Ukrajince), David Klouček a Karolína Uhlířová – ta měla obzvlášť komplikovanou situaci, několikrát jí přeložili semifinále a když ho konečně vyhrála, hned nastoupila do finále, které ovšem zvládla bravurně a předvedla, že má skvělou fyzickou kondici.

Titul Mistr ČR získali Martin a Vojtěch Krejčí, kteří ve finále shodně prohráli s reprezentanty Ukrajiny.

Titul Vicemistr ČR 2012 získali Michael Bis, Martin Slíž, Šárka a Lenka Moravcovy, kteří prohráli ve finále s českými soupeři.

Třetí místo vybojovali Jakub Říha, Vojtěch Ducháč, Jakub Štancl (ten odstoupil v semifinále pro zrnění nohy)

Comments are closed.