Scorpions cup Olomouc 2016

O uplynulé sobotě 14. 5. 2016 se konal tradiční turnaj Taekwonda pod názvem Scorpions Cup v městě Olomouci. Turnaj se řadí do extraligy a Národní Taekwondo ligy mládeže. Sjelo se zde zhruba 270 závodníků. Náš oddíl „přispěl“ 27 závodníky. Turnaj začal se zpožděním a tak se naši zápasníci mohli dostatečně rozpohybovat. Po zahájení začali bojovat naši starší závodníci a následovali je i posily z mladších bojovníků. Pro některé to byl první vůbec první zápas v jejich začínající kariéře i tak si ale nepočínali špatně. Na turnaji se ukázalo, kde máme ještě „rezervy“ a v čem se zlepšovat. „Namlsaní“ z Berlína jsme si představovali vývoj trochu jinak, než jak jsme nakonec dopadli. Naše výsledky stačili pouze na celkové 4. místo v týmech.

Nakonec si z turnaje odvezli zlato Cabalka Oliver, Jochman Adam, Klouček David, Pulec Daniel a Stohwasser Tadeáš. Na stříbro si sáhli Brandt Maron, Čáslavský Daniel, Fabiánová Tereza, Lněnička Mikuláš, Medáčková Veronika, Melicharová Monika, Pulcová Darina, Říha Marek a Stoklásek Roman. K bronzu se dopracovali Danihel Jan, Fučík Štěpán, Lyková Valerie, Prajsler Jakub, Pšeničková Kateřina, Schneiberger Štefan, Stohwasserová Aneta a Vacková Anna.

Bez medailí skončili Baliár Marián, Čáslavská Veronika, Vnuková Anna, Fibiger Patrik a Vacek Vojtěch.

Všem závodníkům patří poděkování za jejich odvahu s jakou se na tatami postavili. Trenérům poděkování za jejich přípravu a následný „kaučink“ a rodičům za přípravu a zajištění svých dětí.

Comments are closed.