Sokol Cup 2010

V sobotu 9. října se v TJ Sokol Hradec Králové uskutečnil 10. ročník mezinárodního turnaje Sokol cup, který je zároveň součástí seriálu Národní ligy dětí a mládeže. Turnaje se zúčastnilo 183 závodníků z 21 týmů z Polska, Německa a České republiky ve věku 5 až 13 let. K vidění byly tedy souboje těch nejmenších, kteří se sportovní kariérou začínají až po „zkušené“ kadety, které čeká vstup do juniorských kategorií.

O tom, že mládežnická základna Taekwonda v Hradci je velká, svědčí fakt, že za domácí tým nastoupilo 19 vybraných dětí, připravených hájit barvy Sokola do posledního dechu. Také jejich tři trenéři se měli co ohánět, aby stíhali naše šampiony koučovat. A ti se za mohutné podpory početné skupiny rodičů opravdu snažili. Na bronzovou medaili dosáhli 2 závodníci, na stříbrnou 4 a celkové vítězství ve svých kategoriích vybojovali taktéž 4 borci.

Vzhledem k pravidlům Českého svazu taekwondo pro celkové hodnocení týmů je nutné vyzdvihnout i výkon ostatních, kteří na cenné kovy nedosáhli. Tato pravidla totiž určují, že do hodnocení týmů se počítají i body za každý vyhraný zápas. Takže také díky těmto borcům nakonec obsadil Sokol celkově 3. příčku!

Tímto bychom také chtěli poděkovat všem, kdo nám s turnajem pomáhali, tedy jak sportovcům ve funkcích organizátorů, rozhodčí nebo trenérů, tak rodičům pro nezištnou, příležitostnou a hlavně samostatnou pomoc.

1.místo

Martin Krejčí
Jakub Štancl
Kateřina Pšeničková
Tereza Fabiánová

2.místo

Barbora Špačková
Klára Rybínová
Vojtěch Krejčí
Petr Pavlíček

3.místo

Ladislav Pavlíček
Marek Pavel

Týmy:

1. Szakal Jezyce
2. Taheang dojang
3. TJ Sokol Hradec Králové

Comments are closed.