Tiger pokal 2012

V sobotu 24.3 se náš tým zúčastnil turnaje Tiger pokal v Německu. Turnaj byl slušně obsazen, na naše borce čekali soupeři z Německa, Francie, Lucemburska a Belgie. Sešlo se zde víc jak 400 závodníků.

Sokol HK se v konkurenci neztratil, ba naopak. Z 11 závodníků jsme vybojovali 5 prvích, 1 druhé a 3 třetí místa.

Z těch co získali 1. místo zcela exceloval Vojta Krejčí, který v semifinále otočil skóre tím, že soupeře z Lucemburska ve druhém kole knokautoval. Jeho bratr Martin zase ve finále přišel o vedení, avšak v náhlé smrti se ve značně vypjatém utkání dokázal zkoncentrovat a zvítězil. Pohár vítěze získal také Michal Bis, který vcelku nedovolil svým soupeřům průběhy zápasů nějak zdramatizovat. To samé lze říci o Karolíně Uhlířové, jež byla podruhé v zahraničí a podruhé zvítězila. Pátý pohár získal Martin Slíž, který ovšem musel většinu svých zápasů otáčet a z nepříznivého stavu vydobýt vítězství. Nakonec dokázal na svém prvním zahraničním turnaji zvítězit a to si poté náležitě vychutnal v kruhu svých fanynek a fanoušků (viz foto).

Druhé místo vybojoval Jakub Štancl, který bez problémů procházel boji a pouze ve finále nestačil na skvělého soupeře z Německa. Třetí místo získali Marek Říha a Vojtěch Ducháč (oba první zahraniční mise) a Terka Fabiánová, která jako jediná neměla v kategorii kadetů nejvyšší výkonnosti LK1 ve své váze soupeře a proto bojovala v juniorkách. Ve svých 11 letech se však mezi „starými“ 16ti letými soupeřkami neztratila, i když prohrála boj o finále 1:3.

Bez medailí skončili Aneta a Tadeáš Stohwasserovi. Avšak oba bojovali tak, že rozhodně neudělali ostudu, navíc Tadeáš v boji o semifinále vedl, ale v závěru boje o vítězství přišel a skóre už nedokázal otočit.

Comments are closed.