Tübingen pokal 2008

O víkendu 19-20.1 se sportovci z TJ Sokol zúčastninli prvního bodovacího turnaje sezóny, Tubingen pokal, který se každoročně koná poblíž Stuttgartu.
Cílem turnaje nebyly ani tak výsledky jako kvalitní soupeři. A trenér Ing. Krejčí mohl s uspokojením konstatovat že každý jich měl v cestě do finále dost.
Lenka Moravcová nastoupila proti favoritce a celkové vítězce turkyni Rabii Gülec. I když jí nikdo nedával šance přežít 1. kolo, Lenka nakonec vydržela všechny 3 kola a i když prohrála, neprodala svou kůži zadarmo.
Zuzana Rodovská vypadla také ve vyřazovacích kolech s němkou. I když vedla 4:2 nakonec dvěma chybami o vedení přišla a v náhlé smrti prohrála. Petruška skončil na Italovi Carlo de Rosa jen díky vlastním chybám. Potěšující je, že výkonnostně měl minimálně na semifinále. Karel Nosek prošel přes 4 soupeře a v boji o finále prohrál s Němcem Adamem Bilalem 3:5, také díky ztrátě koncentrace v posledním kole. Nepřidal mu ani zlomený prst na ruce.
Do finále postoupila Žaneta Rodovská, která nestačila na závodnici z turecka a prohrála s ní 3:7. Senzačně se dostal do finále i Tomáš Hrdina, který ač ještě junior staruje již v seniorské kategorii. Excelentní zápas předvedl s favoritem turnaje rakušanem Marcusem Weiningerem když z nepříznivého 0:2 po prvním kole otočil stav na konečných 8:5. Ve finále prohrál s němcem Michaelem Baumgartlem 10:12. Celý zápas bojoval stejně jako Karel se zlomeným prstem na ruce.
Sportovce teď čeká velmi tvrdá příprava, která skončí březnovým turnajem A série German Open v Hamburku, který je zároveň nominačním turnajem pro Českou reprezentaci na ME a MSJ 2008.

Comments are closed.